Podujatie


Cestovateľské kino: Mexiko

Cestovateľské kino: Mexiko

Bájna pyramída slnka i mesiaca v Teotihuacáne, kúpanie na plážach Pacifiku v preslávenom Acapulcu, ale aj v azúrovom Karibiku. Prežite príbehy Mayov, Aztékov, Zapotékov a ďalších civilizácii. Koľko kultúr vlastne Mexiko ponúka? Užite si adrenalín španielskych dobyvateľov a popáľte sa pikantnou mexickou kuchyňou.

Typy a ceny vstupeniek


4.00 €
vstupenka

Dátumy


Kúpte si vstupenku

Bájna pyramída slnka i mesiaca v Teotihuacáne, kúpanie na plážach Pacifiku v preslávenom Acapulcu, ale aj v azúrovom Karibiku. Prežite príbehy Mayov, Aztékov, Zapotékov a ďalších civilizácii. Koľko kultúr vlastne Mexiko ponúka? Užite si adrenalín španielskych dobyvateľov a popáľte sa pikantnou mexickou kuchyňou. Okrem slávnych pyramíd Chichén Itzá uvidíme všetky dôležité pamiatky Mexika, no zažijete oveľa viac! Prejdeme dejinami rôznorodej a farebne rozličnej Mezoameriky, ochutnáme tacos, zistíme ako sa správne pije tequila a aj čo je práve medzi mexickou mládežou v móde. Naučíme sa niečo z mexickej španielčiny. Touto veľkou krajinou vás prevedie sprievodca a cestovateľ Adrián Drugda, ktorý ho pozná ako vlastnú dlaň.

Adrián Drugda
je rodák z Bratislavy, ktorý ako profesionálny sprievodca brázdi Kubu, Latinskú Ameriku a ďalšie exotické krajiny. Na tento cestovateľský kolotoč nastúpil pred jedenástimi rokmi a odvtedy prešiel viac ako 50 krajín sveta. Miluje Kubu a Mexiko, má rád dobrodružstvo a tvrdí, že človeka najviac obohatí cestovanie, ale len pokiaľ môže kultúru inej krajiny pochopiť nielen hlavou, ale aj srdcom.

Podujatie na Facebooku

Naše tipy


Nový cirkus: YOUNÁK

Stará tržnica

Netradičná fúzia divadla, cirkusu a folklóru. Junácka pasovačka, akrobacia a pohybové divadlo s…

Divadlo SkRAT: Projekt Onegin

A4 - Priestor súčasnej kultúry

Projekt Onegin je originálnym divadelným experimentom, ktorý ukáže jeden z možných spôsobov, ako…

Krajina, ktorá vám zmení život a do tváre vpečatí večný úsmev. Vychutnajte si…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach