Podujatie


Kinga Tóth / Skrytý půvab byrokracie / Karbido & Jurij Andruchovyč

Kinga Tóth / Skrytý půvab byrokracie / Karbido & Jurij Andruchovyč

Kinga Tóth je poetka, hudobníčka a performerka žijúca v Budapešti. Okrem nej na koncerte v rámci festivalu BRAK vystúpia aj pražská skupina Skrytý půvab byrokracie a poľská experimentálna hudobná skupina Karbido spolu s ukrajinským spisovateľom Jurijom Andruchovyčom.

Popis

Kinga Tóth je poetka, hudobníčka a performerka žijúca v Budapešti. Vo svojej tvorbe balansuje na pomedzí zvukovej a vizuálnej poézie a hudobnej performance. Medzi jej najnovšie multimediálne počiny patrí projekt All Machine, s ktorým vystúpi aj na BRaK - u.

Pražská skupina Skrytý půvab byrokracie pracuje vo svojej tvorbe s odkazom českého hudobného undergroundu. Medzi nekonvenčné texty, ktoré zhudobnila, patrí napríklad Europeana Patrika Ouředníka, či najnovšie pitevná správa Reinharda Heydricha.

Karbido je poľská experimentálna hudobná skupina z Vroclavi. Medi jej najznámejšie projekty patrí elektroakustický projekt Stôl, s ktorým precestovala celý svet. S ukrajinským spisovateľom Jurijom Andruchovyčom skupina spolupracuje od roku 2006. Doteraz spolu nahrali tri albumy: Samogon (2006), Cynamon (2009) a Absynt (2012). Na koncerte v Bratislave predstavia svoj najnovší spoločný projekt Atlas Estremo. 

Vstupné: v predpredaji 7 € / na mieste 9 €

Obrázky a videá

  • Kinga Tóth / Skrytý půvab byrokracie / Karbido & Jurij Andruchovyč

Tipy


Všade tá rieka..!

Ticho a spol.

Hra o dôležitosti domova... V hre sú použité autentické citáty z diela Leopolda…

Prvý zo štvorice koncertov Real Something Series predstaví mladé kapely z Bristolu Chiyoda…

Bratislava v pohybe 2016. Najnovšie dielo Yossi Berga a Oded Grafa Come Jump…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach