Podujatie


❶ Prago Union (live band) ❷ support: liteRAPtúra

❶ Prago Union (live band) ❷ support: liteRAPtúra

■■■■PRAGO UNION (official)■■■■

Ich najsilnejšou stránkou je práve schopnosť sebairónie a nadhľadu, s prehľadom žonglujúcich aj s ťaživými témami. Humor je to, čo v hudbe Prago Union definitívne vyhráva s chytľavým "groovy" vibom nad životnými patáliami. A práve túto výhru, posilnenú zvukom živej skupiny, si môžeme už čoskoro kolektívne užiť v priestoroch Novej Cvernovky!

Malú ukážku…  Viac

Dátum (začiatok) podujatia:■■■■PRAGO UNION (official)■■■■
Ak začnete hľadať najlepšie slovné hračky, najlepší zmysel pre humor a celkovo najlepšie texty v českom rape, zákonite prídete k menu PRAGO UNION. Skupine, ktorá je známa aj tým, ako často oslovuje aj nefanúšikov hip-hopu...
Hudobné duo tvorené raperom Katom a DJom Marom, ktoré vzniklo v roku 2002 z projektu Khaozz, je špecifické štýlom dostatočne svojským na to, aby odolával vonkajším trendom, premenám rapových a všeobecne hudobných vĺn. Prago Union na svojich albumoch Dezorient Express, V Barvách a Vážná hudba pokračuje v technicky tradičnom poňatí hip-hopovej hudby, založenej na hutnej textárčine a poctivom DJingu. Tieto vágne znejúce škatuľky sú napĺňané obsahom zvukovo aj textovo dokonale zosobňujúcim a reflektujúcim každodenný život človeka v malom či veľkom meste. Pocity stratenia, eufórie, lásky, straty, najbežnejších radostí aj dusných problémov sa prezentujú v Katových textoch s unikátnymi poetickými kvalitami. Ich najsilnejšou stránkou je práve schopnosť sebairónie a nadhľadu, s prehľadom žonglujúcich aj s ťaživými témami. Humor je to, čo v hudbe Prago Union definitívne vyhráva s chytľavým "groovy" vibom nad životnými patáliami. A práve túto výhru, posilnenú zvukom živej skupiny, si môžeme už čoskoro kolektívne užiť v priestoroch Novej Cvernovky!

 

Malú ukážku nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=W9hHOirFxdo

Naše tipy


▼▼▼Ventolin▼▼▼

Nová Cvernovka, Bratislava

Ventolin (David Doubek). Performer v úlohe producenta a hudobníka. Milovaného DJa.
Ventolin…

Divadlo na cucky a Divadlo DPM: 1993 / PREMIÉRA

A4 - priestor pre súčasnú kultúru, Bratislava

Autentická výpoveď o časoch nie až tak vzdialených, pre niektorých ale až až.

Psychadelic / Stoner / Doom / Sludge koncerty v Bratislave!

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach