Podujatie


Artyci / Milan Kozánek, SK: AS IT IS

Artyci / Milan Kozánek, SK: AS IT IS

Predstavenie “As It Is” je pokračovaním štúdie hľadania čistoty výrazovosti tela bez využívania vopred definovanej príbehovosti. Telo tu pohybom hľadá a určuje svoje miesto vo svete a vystupuje ako sprostredkovateľ, ktorýponúka stále nové zmeny významov, ktoré výrazne prekračujú hranice fyzikality.  Viac

Dátum (začiatok) podujatia:
Milan Kozánek

je absolventom Katedry tanečnej tvorby VŠMU. Od ukončenia štúdia pôsobí ako tanečný pedagóg, choreograf a odborný poradca. Vytvoril si vlastný pedagogický prístup a systém po viac ako dvadsiatich rokoch výskumu a pedagogickej práce na inštitúciách ako Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD), TanzQuartier Wien, Konservatorium Wien University /AT, Northern School of Contemporary Dance v Leeds /UK, TIP – School for Dance, Improvisation and Performance vo Freiburgu /D, University of Calgary /Canada. V roku 1996 založil spolu so Zunou Vesan Kozánkovou Tanečnú spoločnosť Artyci. Pre ňu vytvorili 14 tanečných diel, ktoré prezentovali na Slovensku aj v zahraničí (Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Kanada, Thajsko, Čína…).Od roku 2010 rozvíja intenzívnu umeleckú spoluprácu s tvorcami a divadelnými interpretmi, ktorí hľadajú prepojenie medzi fyzickým divadlom, pohybom, textom, hlasom a spevom. Milan bol súčasťou mnohých divadelných výskumných projektov s divadelnými umelcami z umeleckých zoskupení ako Studio Matejka /PL, Teatr Piesn Kozla (PL), Res Ratio Network(GR), Med a prach (SK).

Evandro Pedroni (Brazília, Rakúsko / Brazil, Austria)

je brazílsky performer, tanečník a choreograf pôsobiaci vo Viedni. Po ukončení štúdia v Salzburg Experimental Academy of Dance (2013) získal štipendium vo Viedenskom umeleckom centre TanzQuartier Wien (TQW) 2013/2014. V roku 2016 obdržal štipendium od Rakúskej federálnej kancelárie. Ako tanečník spolupracoval s umelcami ako Martin Nachbar, Oleg Soulimenko, Hubert Lepka, Stella Zannou, Edan Gorlicki, SETanz Theater, Akemi Takeya, Elisabeth Tambwe, Cie. Willi Dorner, La_Trottrier Dance a ďalší.

Venuje sa aj vlastnej tvorbe. Pre projekt Werkstück in TQW (2016) vytvoril sólo In The Eye of The Beholder. V roku 2017 vytvoril predstavenie S/M – Stage/Madev spolupráci s Claire Lefèvre. Evandrová práca bola prezentovaná na festivaloch ako Imagetanz (AT), FreierTanz Delta VI (DE), PAD – Performance Art Depot (DE), FAKI 18 (HR).

---------

As It Is

Námet, choreografia, vizuálny koncept, réžia: MilanKozánek
Spolutvorca a interpret: Evandro Pedroni
Asistent choreografie: ZunaKozánková
Dramaturgická spolupráca: Andrej Kalinka
Svetelný dizajn: Ján Čief
Premiéra: 10.4. Záhrada – centrum nezávislej kultúry Banská Bystrica

Predstavenie “As It Is” je pokračovaním štúdie hľadania čistoty výrazovosti tela bez využívania vopred definovanej príbehovosti. Telo tu pohybom hľadá a určuje svoje miesto vo svete a vystupuje ako sprostredkovateľ, ktorý ponúka stále nové zmeny významov, ktoré výrazne prekračujú hranice fyzikality. 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Záhrada Centrum nezávislej kultúry

 

Bratislavský samosprávny kraj.

Naše tipy


Ktoré sú tri neodpustiteľné kliatby? Akého čarodejníka mal Harry na kartičke vo svojej…

NEXT 2018: 19th Advanced Music Festival Bratislava

A4 - priestor súčasnej kultúry, Bratislava

19th festival edition announced

Belgická pouličná show 3 komikov o oslobodení sa zo všednej dospelosti. 29.9.2018, 16:15…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach