Podujatie


Bez ladu a skladu / koncert WWW Neurobeat + Fajt , Slam poetry = > Czecho mecho_2018

Bez ladu a skladu / koncert WWW Neurobeat + Fajt , Slam poetry = > Czecho mecho_2018

Multižánrový projekt, ktorý prepája českých a slovenských umelcov tentokrát v rámci prvého ročníka literárneho festivalu AUTORIÁDA v Novej Cvernovke. To najlepšie zo súčasnej českej konceptuálnej poetickej performancie, stand-up komedy a slam-poetry. Koncerty legendárnych WWW s Pavlom Fajtom a Bez ladu skladu venované pamiatke na osobnosť (nielen) českého undergroundu - Zogatku.

Multižánrový projekt občianskeho združenia literarnyklub.sk a Českého centra v Bratislave, založený Lenkou Zogatovou a Ferčim Malíkom v roku 2013, prepája českých a slovenských umelcov. Občas zaspomína na underground, občas vytiahne na slovenské pódiá nové tváre českej a slovenskej hudby, literatúry či slam-poetry. Posledné Czecho-mecho v tomto roku prinášame na AUTORIÁDU do Novej Cvernovky a venujeme ho one (wo)man performance a pamiatke na Zogatku.

Program: 

18:00
Film
Bohdan Bláhovec, Robert Kvapil / Moja duša došla do ritě: Koncert pro Lenku Zogatovou
Dokumentárny koncert je zvečnením odkazu Lenky Zogatovej, alias Zogatky, počas večierku na jej počesť. Brnenský klub Fléda sa stal dejiskom spoločného skladania najrôznejších druhov otlačkov predčasne zosnulej legendárnej osobnosti českej kultúry.

Film Hub/ Nová Cvernovka
vstup voľný

20:00
Performance
Marian Palla
Hudobník, výtvarník, spisovateľ, fejtonista, priekopník konceptuálnej poetickej performance. Je autorom viacerých kníh poézie a prózy, niekoľkých divadelných hier a vyšla mu aj jedna úspešná nečitateľná kniha Njkpůúp kkléedc. Žije v Střeliciach pri Brne a chová dve sliepky.

Adéla Elbel
Stand-up komička a moderátorka, ktorú neformoval Marek Eben ani Milan Markovič. Zaoberá sa životom v popkultúrnom odkaze s presahom do filozofie citátov múdrych ľudí. Je nekompromisne kritická, ale vďaka jej láske k proseccu je občas fajn.

Anatol Svahilec
Vlastným menom Václav Šindelář začal so slam poetry v roku 2014 a ihneď vyhral v tejto disciplíne majstrovstvá Českej republiky. Autor veľmi expresívne a teatrálne spracovaných textov, vynálezca a prevádzkar kruhového divadla Panoptikon Barikáda. Študent katedry produkcie na DAMU, ktorý ako prvý performer reprezentoval Českú republiku na majstrovstvách Európy v slam poetry.

Bohdan Bláhovec
Český dokumentarista, autor filmov Show!, Gottland, Moja duša došla do ritě, ale aj českého seriálu Kmeny. Patrí k špičke českej slam poetry, a hoci so slamom skončil, niekedy urobí výnimku.

21:30
Koncerty

WWW Neurobeat + Fajt
Živé bicie Pavla Fajta (Bittová & Fajt, Dunaj) spárované so samplovanou, elektrickou rytmikou a expresívnym spevom Ondřeja Anděru alias Sifona a speváčky Milesy.

Bez ladu a skladu
Píšte všetci modrým perom, iná farba nebude, píšte všetci rovnako...

-------------------

Vstupné (po 20:00)
na bráne 12€ / predpredaj 10€ / študenti 7€

Pre uplatnenie študentskej zľavy, prosím, predložte Váš ISIC preukaz pri vstupe na podujatie.

Naše tipy


Javisková impresia na motívy poviedok Piargy, Suka, Ľudská hra a Sedliak v réžii…

Ešte raz, ale lepšie...

Trnava, Zlaté Moravce, Banská Bystrica, Komárno

Tragikomédia o tom, či sa dá zmeniť život, keď vám osud dá druhú…

Bratislavské bábkové divadlo: O psíčkovi a mačičke. Pre deti od 3 rokov. Miesto…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach