Podujatie


Debris Company / Peter Lomnický: Jób (premiéra)

Debris Company / Peter Lomnický: Jób (premiéra)

Jób je provokatívnym dialógom o nádeji a zmysle ľudskej existencie v situáciách zdanlivo nezmyselných. Súčasný svet založený na logike a chladnej dokonalosti a neomylnosti kontrastuje s krehkou, bezbrannou dušou človeka, podliehajúcou náhode a zápasiacou s vlastným tieňom a vlastnou nedokonalosťou.

Autor P. Lomnický, réžia, koncept J. Vlk, hudba J. Vlk, J.S. Bach, choreografia S. Vlčeková, asistent choreografa D. Raček, výtvarné riešenie a svetelný dizajn J. Ptačin, kostýmy K. Holková, dramaturgia D. Čiripová, hudobná realizácia R. Harvan, videoart A. Zelina, technická spolupráca J. Čabo, produkcia M. Širáňová
Účinkujú M. Potokárová, M. Noga, R. Harvan

Jób je provokatívnym dialógom o nádeji a zmysle ľudskej existencie v situáciách zdanlivo nezmyselných. Súčasný svet založený na logike a chladnej dokonalosti a neomylnosti kontrastuje s krehkou, bezbrannou dušou človeka, podliehajúcou náhode a zápasiacou s vlastným tieňom a vlastnou nedokonalosťou. Pochybnosti o viere, neistota, vnútorné dezorientovanie sa súčasného človeka – Jóba 21. storočia, sa zmietajú v labyrinte otázok o zmysle utrpenia človeka a večného zápasu rozumu a citu.

Projekt bol podporený z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia a Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Naše tipy


Sčasti rozprávka, sčasti muzikál, určený malým i veľkým od 9 do 99 rokov.…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach