Podujatie


Día de los Muertos

Día de los Muertos

Pestrofarebný festival latinsko-americkej hudby, ktorým oslávime mexický sviatok mŕtvych. Žiarivé kvety, zdobené lebky, kostlivci a najmä skvelá hudba neodmysliteľne patria k slávnym oslavám smrti. Nahoďte sa do mexických tradícií a vychutnajte si skvelé kapely Mezcla Orquesta a Mariachi Espuelas. To najlepšie z horúcich rytmov pripravia DJi Danny Alvéz, Mario Lopez, Tropicalista a El Rey.  Viac

Pestrofarebný festival latinsko-americkej hudby, ktorým oslávime mexický sviatok mŕtvych. Žiarivé kvety, zdobené lebky, kostlivci a najmä skvelá hudba neodmysliteľne patria k slávnym oslavám smrti. Nahoďte sa do mexických tradícií a vychutnajte si skvelé kapely Mezcla Orquesta a Mariachi Espuelas. To najlepšie z horúcich rytmov pripravia DJi Danny Alvéz, Mario Lopez, Tropicalista a El Rey. Festival bude sprevádzať chutné jedlo, ukážky temperamentného tanca, maľovanie na tvár, tematický fotokútik, v ktorom sa môžete odfotiť.

Miesto: Majestic Music Club + Hopkirk Club, Karpatská 2, Bratislava

Na Día de los Muertos nás čaká:

  • ▪ Originálna mexická mariachi kapela Mariachi Espuelas 
  • ▪ Temperamentná kubánska skupina Mezcla Orquesta s bohatým repertoárom latinsko-amerických štýlov
  • ▪ Mexický street food plný čerstvých chutí, a pre odvážnych aj pálivosti
  • ▪ Tanečná animácia
  • ▪ Maľovanie “la muerte” motívov na tvár
  • ▪ Tematicky nahodený fotokútik, v ktorom sa môžete odfotiť. Najlepší outfit vyhráva fľašku tequily. Olé!
  • ▪ Tematická výzdoba, ktorá bude hrať farbami, kvetmi a strašidelnými motívmi

Mezcla Orquesta 
je 12-členná hudobná skupina zložená z kubánskych a českých hudobníkov, ktorá kombinuje silu a krásu salsy s rytmami mamby, bachaty, merengue, cumbie, cha cha cha i modernými tanečnými a jazzovými prvkami. A to všetko v nezameniteľnom rukopise, s temeperamentom a vášňou, ktoré sú pre latinsko-americkú hudbu charakteristické. Kapela už stihla vydať aj album Quiero, na ktorom zúročila svoj talent a predviedla hudobné krásy Kuby.

Mariachi Espuelas 
je skupina, ktorá šíri v našich končinách tradičnú hudbu mexických mariachi. Pri svojich produckiách však často čerpá aj z iných hudobných žánrov, akými sú napríkad americké country, blue grass či moravský folklór. 

Danny Alvéz (Čistychov)
je raper, producent a párty DJ, ktorý je súčasťou formácii ako Názov Stavby, L.U.Z.A., I. Co a La Conexión. Ako autor alebo spoluautor sa podpísal pod viacero albumov a na konte má množstvo spoluprác nielen s menami domácej a českej hip-hopovej scény, ale aj aj so zahraničnými interpretmi. Je však aj veľký milovník hudby z Latinskej Ameriky, ktorú nám namieša aj na tejto párty.

Mario Lopez DJ set
je skúsený tanečník, ktorý sa dobre vyzná aj v hudbe, a preto nám ako DJ namieša to najlepšie, čo na temperamentné tancovanie potrebujeme. Majster Slovenska a Európy, a vicemajster sveta v salse: to sú špičkové dôkazy o jeho tanečných schopnostiach. Okrem známych projektov, súťaží a festivalov precestoval Mario je miesta ako Miami, Puerto, Rico, Kuba, Nikaragua či Costa Rica, aby ešte lepšie poznal tanec.

Tropicalista
je DJ, ktorý so sebou prinesie žánrovú drzosť a divokú hudbu, ktorej však nechýba duša. V jeho originálnom podaní vedľa seba tancujú world music, gypsy, balkan, mexická cumbia či electro swing. Tropicalista už viac ako 15 rokov pumpuje tanečnú vášeň do davov na českých, ale aj európskych festivaloch aj kluboch či súkromných oslavách. 

El Rey
je DJ, ktorý je ambasádorom kubánskej hudby v rodnom Albánsku. V súčasnosti pôsobí v Prahe, kde na rôznych parties šíri karibské žánre z Kuby, Puerto Rica, Dominikánskej republiky a Kolumbie. Jeho najobľúbenejšou je kubánska timba.

Podujatie na Facebooku

Naše tipy


Divadlo na cucky a Divadlo DPM: 1993 / PREMIÉRA

A4 - priestor pre súčasnú kultúru, Bratislava

Autentická výpoveď o časoch nie až tak vzdialených, pre niektorých ale až až.

Jeremy Loops

KC Dunaj, Bratislava

11. februára 2019 v KC Dunaj zahrá Jeremy Loops svoj prvý koncert na…

Bizarná noc, na ktorú nezabudnete!

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach