Podujatie


Divadlo Astorka Bratislava (SK): Jama deravá
6

Divadlo Astorka Bratislava (SK): Jama deravá

Sarkastické zrkadlo súčasného slovenského malomeštiactva.

TOP - produkcia pre dospelých

Vstupné: 17€  Viac

Sarkastické zrkadlo slovenského malomeštiactva v podaní skvelých hercov!

Slovensko. Aká je tá naša krajina? Aký je typický Slovák a aká je typická Slovenka? Je u nás bezpečne? Ako to vyzerá na našich úradoch? Vieme sa dovolať spravodlivosti? ... Ako sa nám teda žije na Slovensku?

Autorská inscenácia celého súboru Divadla Astorka aktuálne reaguje na stav súčasnej slovenskej spoločnosti. Vychádza z reálnych štatistík, prieskumov verejnej mienky, sčítania ľudu a novinových článkov. Situácia našej ekonomiky, politickej kultúry, morálky a smerovania našej spoločnosti, donútila tvorcov nastaviť sarkastické zrkadlo slovenskej identite. A žiaľ, nepotešiteľnej malomeštiackej mentalite. Našťastie, tie najvážnejšie problémy podáva Astorka vždy groteskne a s nadhľadom. Sled krátkych situácií o našom národe je smiešny, veselý, smutný, trpký. Ako napokon život sám.

V réžii Michala Vajdičku vám slovenskú realitu predvedie plejáda komediálnych hercov: Zuzana Kronerová, Zuzana Konečná, Rebeka Poláková, Anna Šišková, Boris Farkaš, Ady Hajdu, Róbert Jakab, Juraj Kemka, Marián Labuda ml., Lukáš Latinák, Marián Miezga a Tomáš Mrekaj a.h.

Máme sa na čo tešiť! Len pozor cestou na jamy!

Jama deravá v réžii Michala Vajdičku (2015) je výnimočná inscenácia. Je prvou autorskou hrou Divadla Astorka a s ktorou s veľkým úspechom hosťovalo v bruselskom Bozare. Divadlo i jednotliví účinkujúci a tvorcovia sú držiteľmi mnohých divadelných ocenení, ako Dosky (Les, Meštiaci, Historky z Viedenského lesa, Kvarteto, Gazdova krv), Ceny a prémie Litfondu, Ceny bratislavského diváka (Kométa) či Hlavnej ceny Don Quijote na festivale v Belehrade (Mesiac na dedine).

Viac: www.astorka.sk

Dĺžka trvania: 105 min.
Veková kategória: 15+

Naše tipy


Divadlo SkRAT: Mono – Stereo – Surround

A4 - priestor súčasnej kultúry, Bratislava

Keď hudba vychádza z jedného reproduktora, znie v nej všetko, ale tlmene, potlačene,…

Tomáš Gregor / BUFET

TICHO a spol., Bratislava

Verejné nahrávanie koncertu kapiel Bufet a Tomáš Gregor.

Vychutnajte si s nami cestovateľské dobrodružstvo v krajine, ktorú fanúšikovia Pána prsteňov volajú…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach