Podujatie


Divadlo Fí - Bratia. A sestry?

Divadlo Fí - Bratia. A sestry?

Akú veľkosť majú rozdiely medzi ľudmi? Sú dané vopred alebo si ich vytvára každý sám?

autorská inscenácia výtvarného divadla
 Viac

Projekt Divadla FÍ, Bratia. A sestry?, sa venuje starovekým mýtom a pohanským kultúram. Naším cieľom je poukázať na analógie medzi jednotlivými pohanskými mytológiami a kresťanstvom. V prípade projektu Bratia. A sestry? sme konkrétne vybrali slovanskú a severskú mytológiu. V procese stredovekej kristianizácie sa samotné kresťanstvo „inšpirovalo“ pohanskými kultúrami natoľko, že v mnohých prípadoch kresťanstvo prevzalo časy sviatkov a zvyky od pohanov a nahradilo ich svojimi vlastnými. Robilo to preto, aby si udržalo čerstvo konvertovaných veriacich.

 

V projekte Bratia. A sestry?  staviame jednotlivé mýty vedľa seba s cieľom poukázať na ich vzájomné podobnosti. Vytvárame výtvarné obrazy, ktoré sa inšpirujú prírodnými materiálmi. Scénickými obrazmi chceme poukázať na spojitosť kresťanstva s nekresťanskými kultúrami a tým mierniť prejavy vzrastajúcej islamofóbie, homofóbie a xenofóbie na Slovensku a prispieť k diskusií o nich.

Divadlo FÍ je multižánrová platforma. V oblasti divadla sa venuje bábkovému / výtvarnému, činohernému a experimentálnemu divadlu.  Sme kolektív profesionálnych divadelníkov a divadelníčok, ktorý sa snaží reagovať na najsúčasnejšie spoločenské fenomény. V našej tvorbe sa venujeme najmä otázke tolerancie a snažíme sa prispieť k diskusií o ľudskoprávnych témach.

Platforma pôsobí na nezávislej divadelnej scéne od roku 2015.

Naše tipy


Bratislava v pohybe 2018

Bratislava - Ifjú Szivek, A4, MDPOH, SND, Blackbox

22. ročník medzinárodného festival súčasného tanca

Silvester v Red Cat Cabaret Club

Red Cat Cabaret Club, Bratislava

Vážení priatelia, nejdete do hôr a túžite zažiť Silvester v meste inak ako…

Koncert Midi Lidi opäť v Bratislave

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach