Podujatie


Divadlo LokVar Praha (CZ): Český Honza
3

Divadlo LokVar Praha (CZ): Český Honza

Napínavá rozprávka, ktorá začína na peci a končí svadbou

Produkcia pre deti

Vstupné: 3€  Viac

Napínavá rozprávka, ktorá začína na peci a končí svadbou

Bábkový Honzo začína svoj príbeh lenivo – na peci. Všetko mu tam vonia, zbiehajú sa mu slinky, až kým sa niečo nestane! Podarí sa Honzovi rozhýbať, aby prekabátil čertov, draka aj lúpežníka? A zvládne si vybrať tú správnu nevestu? Českého Honzu čaká veľa prekážok, čarov a záhad. Ale pomôcť mu môžete aj vy, všetky deti od 3 rokov. A keď to spoločne zvládneme, bude veľká kráľovská svadba, plná vôní, dobrôt a zábavy. Mňam!

Nový text o známom hrdinovi napísal uznávaný dramatik Vit Peřina na motívy rozprávok o českom Honzovi. Vítov Honzo však nie je hlúpy, ale dobrý, no nerozhodný. S tým sa pohrala výborná režisérka Michaela Homolová, ktorej výnimočné hry pre deti mohli diváci na Gagoch vidieť už viackrát v podaní Naivného divadla Liberec.

Divadlo LokVar založili spolužiaci z KALD DAMU, neskôr spoluherci z Dejvického divadla a Divadla v Dlouhé, ktorí sa rozhodli pre život na voľnej nohe. Zakladajúcimi členmi sú Ivana LOKajová a Peter VARga. Ich stálymi a váženými spolupracovníkmi bývajú režiséri Arnošt Goldflam a Michaela Homolová, dramaturg Vít Peřina, výtvarníci Bára Hubená, Barbora Haragoničová či Tomáš Zmrzlý. Svoje hry pre deti hrávajú nielen v Čechách, ale aj v zahraničí.

Viac na: www.lokvar.cz

Nominácia na Zlatého gunára

Dĺžka trvania: 50 min.
Veková kategória: 3+

Naše tipy


Filmový maratón: Pán Prsteňov

Kino Scala (Prešov)

Jeden prsteň vládne všetkým, jeden prsteň všetkým káže, jeden všetkých privedie, do temnoty…

The Simpsons Quiz

KC Dunaj, Bratislava

Žltý fenomén, ktorý už viac ako 30 rokov brázdi televízne obrazovky po celom…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach