Podujatie


Divadlo LokVar Praha (CZ): Český Honza
3

Divadlo LokVar Praha (CZ): Český Honza

Napínavá rozprávka, ktorá začína na peci a končí svadbou

Produkcia pre deti

Vstupné: 3€  Viac

Napínavá rozprávka, ktorá začína na peci a končí svadbou

Bábkový Honzo začína svoj príbeh lenivo – na peci. Všetko mu tam vonia, zbiehajú sa mu slinky, až kým sa niečo nestane! Podarí sa Honzovi rozhýbať, aby prekabátil čertov, draka aj lúpežníka? A zvládne si vybrať tú správnu nevestu? Českého Honzu čaká veľa prekážok, čarov a záhad. Ale pomôcť mu môžete aj vy, všetky deti od 3 rokov. A keď to spoločne zvládneme, bude veľká kráľovská svadba, plná vôní, dobrôt a zábavy. Mňam!

Nový text o známom hrdinovi napísal uznávaný dramatik Vit Peřina na motívy rozprávok o českom Honzovi. Vítov Honzo však nie je hlúpy, ale dobrý, no nerozhodný. S tým sa pohrala výborná režisérka Michaela Homolová, ktorej výnimočné hry pre deti mohli diváci na Gagoch vidieť už viackrát v podaní Naivného divadla Liberec.

Divadlo LokVar založili spolužiaci z KALD DAMU, neskôr spoluherci z Dejvického divadla a Divadla v Dlouhé, ktorí sa rozhodli pre život na voľnej nohe. Zakladajúcimi členmi sú Ivana LOKajová a Peter VARga. Ich stálymi a váženými spolupracovníkmi bývajú režiséri Arnošt Goldflam a Michaela Homolová, dramaturg Vít Peřina, výtvarníci Bára Hubená, Barbora Haragoničová či Tomáš Zmrzlý. Svoje hry pre deti hrávajú nielen v Čechách, ale aj v zahraničí.

Viac na: www.lokvar.cz

Nominácia na Zlatého gunára

Dĺžka trvania: 50 min.
Veková kategória: 3+

Naše tipy


Prešporské divadlo: Som najlepšia

Ticho a spol., Bratislava

Činoherno-pohybová groteska v podaní Prešporského divadla.

Divadlo SkRAT: ROZLÚČKA S POHYBOVÝM APARÁTOM

A4 - priestor súčasnej kultúry

2. tohtoročná premiéra Divadla SkRAT!

Kabaretné predstavenie podľa predlohy Arnošta Goldflama

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach