Podujatie


Divadlo pod Palmovkou, Praha (CZ): 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE
3

Divadlo pod Palmovkou, Praha (CZ): 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE

Divadelná terapia hejtom! Multi-talent Tomáš Dianiška a jeho punk kabaret.

30.9.2017, 19:00 - 19:45
Vstupné: 8 €
Veková kategória: 15+

Punk-undergroundová inscenácia na základe internetového blogu 1000 věcí, co mě serou. Kultový blog, nositeľ prestížnej ceny Krištáľová lupa, je konečne v divadle. Áno, život je krásny. Ale aj tak sa nájde halda každodenných „prepleskov“, ktoré dokážu otráviť celý náš deň. A tak Achjo Bitch, Atilla, Bič Boží a Curvekiller hejtujú na 1000 vecí, čo ich serú. Poznáte to: vraj keď o tých veciach budú písať, tak sa im nejako uľaví alebo čo...!? DJ Ľuboš v Rožďaloviciach púšťa svoj najlepší set. Bitch neznáša Malého princa. A Attilovi začínajú mladé pekné baby vykať. Trapas. Urobíme si selfie a pripojíme sa k Jede, jede mašinka! Pohárikov pár a pár ťahov z trávy? 1000 vecí, čo ma serú je monumentálny epos o fľusancoch do tváre, ktoré prináša dnešná doba a život.

Neobyčajne populárna hra v hlavnej úlohe s Tomášom Dianiškom. Tento česko-slovenský herec, dramatik a režisér pochádzajúci z Banskej Bystrice je kľúčovou osobnosťou pražského Divadla pod Palmovkou. Za svoju tvorbu získal aj českú Cenu divadelnej kritiky – Talent roka (2016).

Divadlo F. X. Kalby vzniklo v roku 2009 pôvodne ako „punková odnož“ libereckého Divadla F. X. Šaldy. Stalo sa kultovou divadelnou „tlupou“ zameranou na generačnú výpoveď súčasnej mladej a strednej generácie. Od roku 2013 je Divadlo F. X. Kalby úzko spojené s Divadlom pod Palmovkou, kde v štúdiu PalmOFF uvádza svoje inscenácie.

V predstavení sa používa stroboskop.

Viac: www.podpalmovkou.cz

Naše tipy


Na koho to slovo padne

Dubnica nad Váhom / Michalovce / Snina

Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier postavená na pätici oduševnených výkonov prichádza!

Pančlajn Stand-up Comedy Show

KC Dunaj, Bratislava

Čas zrelých klasov sa blíži a my pre vás máme nachystanú letnú žatvu…

Ostrá ako ľad a hustá ako javorový sirup. Krajina, ktorá ponúka neskrotnú divočinu,…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach