Podujatie


Divadlo pod Palmovkou, Praha (CZ): 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE
3

Divadlo pod Palmovkou, Praha (CZ): 1000 VĚCÍ, CO MĚ SEROU ANEB TVOJE BÁBA JE KOMEDIE

Divadelná terapia hejtom! Multi-talent Tomáš Dianiška a jeho punk kabaret.

30.9.2017, 19:00 - 19:45
Vstupné: 8 €
Veková kategória: 15+

Punk-undergroundová inscenácia na základe internetového blogu 1000 věcí, co mě serou. Kultový blog, nositeľ prestížnej ceny Krištáľová lupa, je konečne v divadle. Áno, život je krásny. Ale aj tak sa nájde halda každodenných „prepleskov“, ktoré dokážu otráviť celý náš deň. A tak Achjo Bitch, Atilla, Bič Boží a Curvekiller hejtujú na 1000 vecí, čo ich serú. Poznáte to: vraj keď o tých veciach budú písať, tak sa im nejako uľaví alebo čo...!? DJ Ľuboš v Rožďaloviciach púšťa svoj najlepší set. Bitch neznáša Malého princa. A Attilovi začínajú mladé pekné baby vykať. Trapas. Urobíme si selfie a pripojíme sa k Jede, jede mašinka! Pohárikov pár a pár ťahov z trávy? 1000 vecí, čo ma serú je monumentálny epos o fľusancoch do tváre, ktoré prináša dnešná doba a život.

Neobyčajne populárna hra v hlavnej úlohe s Tomášom Dianiškom. Tento česko-slovenský herec, dramatik a režisér pochádzajúci z Banskej Bystrice je kľúčovou osobnosťou pražského Divadla pod Palmovkou. Za svoju tvorbu získal aj českú Cenu divadelnej kritiky – Talent roka (2016).

Divadlo F. X. Kalby vzniklo v roku 2009 pôvodne ako „punková odnož“ libereckého Divadla F. X. Šaldy. Stalo sa kultovou divadelnou „tlupou“ zameranou na generačnú výpoveď súčasnej mladej a strednej generácie. Od roku 2013 je Divadlo F. X. Kalby úzko spojené s Divadlom pod Palmovkou, kde v štúdiu PalmOFF uvádza svoje inscenácie.

V predstavení sa používa stroboskop.

Viac: www.podpalmovkou.cz

Naše tipy


TAJOMSTVO / KANIBALI

Red Cat Cabaret Club, Bratislava

Repríza pôvodných divadelných hier napísaných pre Red Cat Cabaret.

Backstage

Red Cat Cabaret Club, Bratislava

Kabaretné predstavenie podľa predlohy Arnošta Goldflama

Red Cat Cabaret hostí show Bratislava Burlesque

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach