Podujatie


Miriam Kaiser Trio - Tanec strún

Miriam Kaiser Trio - Tanec strún

Ticho a spol pozýva na koncert netradičného autorského projektu Tanec strún. Zoskupenie Miriam Kaiser Trio predstaví hudbu blízku world music inšpirovanú klasickou, populárnou a elektronickou hudbou.

Nápaditá hravá hudba plná obrazov, hlboké texty a fascinujúca farba a jemnosť v hlase. Tak poslucháči opisujú tvorbu a výraz skladateľky, huslistky a speváčky Miriam Kaiser. Miriam s hudbou vyrastala. Viedli ju k nej rodičia, ktorí zabezpečili hudobné vzdelanie všetkým svojim deťom, podporovali ich a povzbudzovali k vystúpeniam pred publikom.

Miriam tvorí rozmanitú, farebne a štýlovo nespútanú hudbu, ktorou oslovuje širokú škálu poslucháčov. Jej obľúbenými autormi a interpretmi sú Avishai Cohen, Lisa Hannigan, Esperanza Spalding, Katie Melua, Markéta Irglová, Anna Maria Jopek, Sting, alebo česká hudobná skupina Bratři Orffové. Na jej aktuálnu tvorbu má vplyv prúd súčasnej modernej klasickej hudby, predovšetkým kompozície The Cinematic Orchestra, francúzky skladateľ a režisér Woodkid, americké sláčikové kvarteto KRONOS,  alebo islandský skladateľ a klavirista Olafur Arnalds a  Jóhann Jóhannsson. Jej  najnovšia tvorba využíva minimalizmus pričom veľkou inšpiráciou je americký skladateľ Philip Glass alebo estónsky skladateľ Arvo Pärt. Obľubuje citlivé využitie nástrojov a jemné nuansy, podľa jej vlastných slov niekedy má rada aj dravosť, agresivitu a ráznosť, podľa toho, ako si ktorá skladba vyžaduje.

Účinkujú: Miriam Kaiser (husle a spev),Milan Adamec (husle a elektronika),Júlia Veselá (violončelo)
 
Z verejných zdrojov podporilFond na podporu umenia.

Naše tipy


Charizmatický moderátor Mário Šmýkal pootvára šuplíky od kariéry i súkromia známej partnerskej dvojice…

Gondryho animovaný dialóg s lingvistom a politickým aktivistom Noamom Chomskym obsahuje množstvo názorov…

Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier postavená na pätici oduševnených výkonov prichádza na…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach