Podujatie


Osmijankové rozprávky o princeznách

Osmijankové rozprávky o princeznách

Inscenované čítanie pre deti a rodičov. Vhodné pre deti od 5 rokov.

Krista Bendová                                                                                                                                                                                                                     
OSMIJANKO rozpráva 8 rozprávok o princeznách 
(
Inscenované čítanie pre deti a rodičov)

MILÉ DETI, POVEDZTE SVOJIM RODIČOM, ŽE V SOBOTU, 18. OKTÓBRA, VÁM SPRAVÍME DESIATU MY, V BRATISLAVSKOM BÁBKOVOM DIVADLE! A NEBUDE TO HOCIJAKÁ DESIATA, ALE PRAVÁ ROZPRÁVKOVÁ!

"Ukuchtí" vám ju Osmijanko a tentoraz bude o princeznách. Keďže Osmijanka kedysi dávno zakliali, musí všetky svoje rozprávky rozprávať 8 krát. Inak to nebude ani s princeznami. Bude ich presne 8. Jedna zábavnejšia, ako druhá. 

Nuž teda, kto má chuť na rozprávkové dobroty, nech sa dostaví v sobotu, 18. októbra o 10:00 do Bratislavského bábkového divadla. Nech si prinesie uši, ústa, oči, i ruky. Budeme totiž počúvať, pozerať, občas sa i spolu porozprávame a na záver si všetky svoje rozprávkové dojmy zakreslíme na papier.

Malá ochutnávka pre malých labužníkov...

Kde bolo, tam bolo, za troma horami z tvarohu, za troma vŕškami z maku, stúpil som Rozprávke na nohu... povedal som, samozrejme: „Dobrý večer, pardon, prepáčte...!" a počul som rozprávku takú. 

Počúvajte, akú: 

Kde bolo, tam bolo - bolo raz jedno kráľovstvo. Vládol v ňom premúdry a praktický kráľ Haluška a mal za ženu kráľovnú Makarónu. Keby bol len kráľ a kráľovná - nebola by žiadna rozprávka. Ale rozprávka bude, pretože kráľ a kráľovná mali dcéru - princeznú Krupičku.Princezná bola pekná, príjemná, rástla ako z vody. Jedného dňa povedal jej otec, múdry a praktický kráľ Haluška: „Dcéra moja, prišiel čas, aby si sa zamyslela nad svojím životom. Treba sa ti vydať, ale vieš, akí sú dnes princi! Každý chce, aby jeho manželka vedela niečo robiť, aspoň štrikovať svetre alebo opraviť vodovod. Nauč sa niečomu, dieťa moje, lebo sa nevydáš a ostaneš mi na ocot!" Princezná porozmýšľala a po troch dňoch oznámila kráľovi, že sa naučí - variť. Zasadli ministri a vyhlásili: „Prikazujeme kráľovskému kuchárovi, aby za tri hodiny naučil princeznú všetkému, čo na varenie treba." Keď sa to dopočul hlavný kuchár, chytil sa za hlavu: „Ó, fajfoklok, čože ju ja môžem naučiť za tri hodiny?!" No ministri boli neoblomní: „Tri hodiny, ani o minútu viac, ináč budeš o hlavu kratší!" Hlavný kuchár si podoprel bradu o velikánsku varechu, vyronil prúd sĺz rovno do zeleninovej polievky a nakoniec rázne plesol pokrievku o zem. „Prosím!" povedal. „Za tri hodiny ju môžem naučiť len to, ako sa robia a pripravujú rezance na rôzny spôsob." Vzal teda kuchár veľkú dosku, zvanú núdlbret, valček, múku, vajcia, za hrniec vody aj ostrý nožisko. Zažal neónové svetlá a princezná za zvuku fanfár vstúpila po prvý raz v živote do kuchyne. A kuchár ju za tri hodiny naučil, ako sa robia po prvé: niťové rezance do hovädzej polievky, po druhé: guľaté rezance orechové a po tretie: široké lekvárové a makové slíže. Na druhý deň oznámili ministri všetkým svetovým princom, že v ich kráľovstve sa nachádza princezná, ktorá vie variť, a kto chce, môže ju popýtať o ruku...

Naše tipy


Paolo Genovese: Teljesen idegenek - Úplní cudzinci

Komáromi Jókai Színház - Jókaiho divadlo v Komárne, Nagyszínpad - Veľká sála

Mindnyájunknak három élete van: egy nyilvános, egy privát és egy titkos. Régen az…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach