Podujatie


OZ Flaherty/Štúdio L+S (SK): Ekonómia dobra a zla
3

OZ Flaherty/Štúdio L+S (SK): Ekonómia dobra a zla

Kabaretná výprava ku koreňom našej civilizácie alebo dvaja manažéri na dne.

TOP - produkcia, Program pre dospelých

Vstupné: 10€  Viac

Typy a ceny vstupeniek


7.00 € - 10.00 €
2 kategórie

DátumyKabaretná výprava ku koreňom našej civilizácie alebo dvaja manažéri na dne.

Vedeli ste, že konzum sa zrodil už v rajskej záhrade? Že bez štyritisíc rokov starého príbehu o Gilgamešovi by sme nechápali ľudské túžby? Že „nevidieľná ruka trhu“ tu bola dávno pred tým, ako boli napísané prvé ekonomické teórie? V roku 2009 český ekonóm Tomáš Sedláček vydal vzrušujúcu knihu Ekonómia dobra a zla, ktorá sa stala medzinárodným bestsellerom. Dramatizáciu tejto ekonomickej knihy podanú netradičným divadelným jazykom s prvkami ironického kabaretu pripravil a zrežíroval Rastislav Ballek.

Keď burzový maklér príde o všetko, možnože si po prvýkrát začne klásť otázku, aký zmysel má ekonómia. Táto situácia sa po roku 2008 opäť stala povedomou. Je ekonómia dobrá, alebo zlá? Rozdiel medzi úspešným manažérom a tulákom na opustenej ceste zrazu nie je veľmi veľký a spája ich práve túžba pochopiť vlastný pád. Inscenácia je súborom postrehov v oblasti ekonómie, filozofie, mytológie, teológie a analýzy populárnej kultúry v podobe vtipných monológov, tanečných choreografií, projekcií, speváckych vystúpení a dokonca aj rapového čísla v podaní dvoch hercov a jedného hudobného multitalentu. Za všetkým stoja Gregor Hološka, Ján Jackuliak a Samuel Hošek. Dobrodružná hra zoči-voči aktuálnej ekonomickej situácii.

Ekonómia dobra a zla je prvou produkciou OZ Flaherty, ktoré v roku 2016 založil herec Ján Jackuliak. Momentálne hrajú v priestoroch Štúdia L+S v Bratislave. Na vystúpenie v Kremnici príde aj autor knihy Tomáš Sedláček.

Viac: www.studios.sk

Nominácia na Zlatého gunára

Dĺžka trvania: 90 min.
Veková kategória: 15+

Naše tipy


Koncom leta sa v Kremnici uskutoční už 37. ročník medzinárodného stretnutia profesionálnych i…

Talkshow Také zo života so Sajfom

Art point (kino Baník), Prievidza

Šieste pokračovanie zábavnej talkshow Také zo života. Príďte sa zabaviť na neošúchaných vtipoch,…

Pouličná cirkusová klauniáda o lietajúcich prasiatkach. Produkcia pre rodiny s deťmi Vstupné: 4€

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach