Podujatie


OZ Flaherty/Štúdio L+S (SK): Ekonómia dobra a zla
3

OZ Flaherty/Štúdio L+S (SK): Ekonómia dobra a zla

Kabaretná výprava ku koreňom našej civilizácie alebo dvaja manažéri na dne.

TOP - produkcia, Program pre dospelých

Vstupné: 10€  Viac

Kabaretná výprava ku koreňom našej civilizácie alebo dvaja manažéri na dne.

Vedeli ste, že konzum sa zrodil už v rajskej záhrade? Že bez štyritisíc rokov starého príbehu o Gilgamešovi by sme nechápali ľudské túžby? Že „nevidieľná ruka trhu“ tu bola dávno pred tým, ako boli napísané prvé ekonomické teórie? V roku 2009 český ekonóm Tomáš Sedláček vydal vzrušujúcu knihu Ekonómia dobra a zla, ktorá sa stala medzinárodným bestsellerom. Dramatizáciu tejto ekonomickej knihy podanú netradičným divadelným jazykom s prvkami ironického kabaretu pripravil a zrežíroval Rastislav Ballek.

Keď burzový maklér príde o všetko, možnože si po prvýkrát začne klásť otázku, aký zmysel má ekonómia. Táto situácia sa po roku 2008 opäť stala povedomou. Je ekonómia dobrá, alebo zlá? Rozdiel medzi úspešným manažérom a tulákom na opustenej ceste zrazu nie je veľmi veľký a spája ich práve túžba pochopiť vlastný pád. Inscenácia je súborom postrehov v oblasti ekonómie, filozofie, mytológie, teológie a analýzy populárnej kultúry v podobe vtipných monológov, tanečných choreografií, projekcií, speváckych vystúpení a dokonca aj rapového čísla v podaní dvoch hercov a jedného hudobného multitalentu. Za všetkým stoja Gregor Hološka, Ján Jackuliak a Samuel Hošek. Dobrodružná hra zoči-voči aktuálnej ekonomickej situácii.

Ekonómia dobra a zla je prvou produkciou OZ Flaherty, ktoré v roku 2016 založil herec Ján Jackuliak. Momentálne hrajú v priestoroch Štúdia L+S v Bratislave. Na vystúpenie v Kremnici príde aj autor knihy Tomáš Sedláček.

Viac: www.studios.sk

Nominácia na Zlatého gunára

Dĺžka trvania: 90 min.
Veková kategória: 15+

Naše tipy


24.-26. augusta sa v Kremnici koná 38. ročník európskeho festivalu humoru a satiry…

24.-26. augusta sa v Kremnici koná 38. ročník európskeho festivalu humoru a satiry…

Satirická hra Václava Havla o absurdnostiach normalizačných dní. Odporúčaná veková kategória: 12+ Vstupné:…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach