Podujatie


Plnka° Don't DJ (Berceuse Heroique) ⑉pb ⑉Detlef Dakar ⑉BBK ⑉ +

Plnka° Don't DJ (Berceuse Heroique) ⑉pb ⑉Detlef Dakar ⑉BBK ⑉ +

Florian Meyer už pekných pár rokov vrství farby a cyklické polyrytmi vychádzajúce z Indonézskeho gamelánu či hudby Afriky a vchádzajúce do unikátnej formy mutant techna. Meyer je majster takzvaného euklidovho algoritmu - fascinujúcej sústavy vzorcov, ktoré existujú na subatomickom leveli, ale aj v hudbe Grécka, Namíbie, Rwandy a strednej Afriky.  Viac

Florian Meyer už pekných pár rokov vrství farby a cyklické polyrytmi vychádzajúce z Indonézskeho gamelánu či hudby Afriky a vchádzajúce do unikátnej formy mutant techna. Meyer je majster takzvaného euklidovho algoritmu - fascinujúcej sústavy vzorcov, ktoré existujú na subatomickom leveli, ale aj v hudbe Grécka, Namíbie, Rwandy a strednej Afriky. Najnovší album Authentic Exoticism sa prostredníctvom týchto vzorcov pohráva s citlivými témami ako je kolonializmus a kultúrna apropriácia. Nehovoriac o tom, že ide o veľmi pekné "pesničky". 

Meyer začínal v legendárnom Düsseldorfskom klube Salon Des Amaters a ukázalo sa, že pred desiatimi rokmi sa v rámci spoločného projektu s Harmoniou Thelonious (pamätáte si z májovej FUGY kde padali dekle) predstavil aj na bratislavskom NEXT Festivale. 

Meyerove live sety sú schopné človeka úplne pohltiť svojim pomalým hypnotickým tempom a takmer hmatateľným "dreveným" zvukom, ktorý funguje v duchu hesla menej je viac. Inak tomu nebolo na tohtoročnom Nachtdigital festivale a inak tomu nebude ani vo FUGE.

Dídžejkovať bude smotánka bratislavskej scény - pb s citlivým výberom od dubu cez ambient a ďalej, Detlef Dakar usadený medzi UK / Bass / všeličo spektrom, kruh uzatvára BBK so svojou decentnou house eufóriou pre skoré rána pod strobomTM. 

Listen if you like: Gamelan / Donato Dozzy / Eli Kessler / Principe Records / DJ Nigga Fox / Bamba Pana / Harmonious Thelonious / Awesome Tapes From Afrika / Kassem Mosse x Mix Mup

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach