Podujatie


Plnka° Dwellings / Lightning Glove / Dizzcock / Tea Tralna / nezvučil

Plnka° Dwellings / Lightning Glove / Dizzcock / Tea Tralna / nezvučil

Od posledných zvyškov 90’s rave culture, cez industriálnu špinu a post-punk až k súčasnej hybridizácii klubovej produkcie: šieste vydanie Plnky predstaví tri výrazné projekty na priesečníku českej a anglickej neviditeľnej scény v kontraste s česko-slovenským “top of the pops” DJ line-upom.

Projekt Dwellings Chirsa Haslama operuje na pomedzí pekných elektronických pesničiek a improvizovaného techna / house / gabberu. Zároveň je rovnako doma v noise rocku a sound arte - dole podpísané a opečiatkované legendárnymi labelami Trensmat a Tesla Tapes a najnovšie aj pražským hľadačmi Red for Colourblind, kde len nedávno vyšiel najnovší album ‘Long Time Vacant’. 

Lightning Glove už pozbierali množstvo chvály a slávy na adresu svojej surovo ladenej industrálnej pochmúrnosti. The Vinyl Factory sa nebojí prirovnať ich sonický nihilizmus k popovým hviezdičkám ako napr. SuicideCabaret Voltaire Official či Front 242. Ich zvuk charakterizujú surové drum machines, rozleptané syntetické plochy a veselé popevky, ktoré za svitu mesiaca vyvolávajú ducha nedávno zosnulého Marka E Smitha (RIP The Fall - Music). LG vo FUGE predstavia svoj čerstvý album Irrelevant Dreams - vychádza v marci na labeli NONA Records, za ktorým stojí Brnenský modulárny kolektív Bastl Instruments

O tom čo majú spoločné súčasné industriálne mutácie, dekonštrukcie klubovej hudby, zvetraný grime a skartované R&B vám viac povie pražský projekt Dizzcock a domáci “študenti hlukových beatov s duchom eklektizmu” aka nezvučil a Tea Tralna (BWO).

https://dwellings1.bandcamp.com/
http://lightningglove.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/dizzcock
https://soundcloud.com/tea-tralna

Naše tipy


Lonnie Holley was born on February 10, 1950 in Birmingham, Alabama. From the…

Debris Company: Únos Európy

A4 - priestor pre súčasnú kultúru, Bratislava

Mytologický príbeh o únose Európy je príbehom o kráse, naivite, túžbe, o všemohúcnosti…

Repríza krehkej komédie Déjà vu, v ktorej Vás sloboda myšlienky, humoru a citu…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach