Podujatie


Polish Jazz 1918 - 2018

Polish Jazz 1918 - 2018

V koprodukcii s wroclavským klubom Firlej uvádzame špeciálny celovečerný projekt s poľskými a slovenskými hudobníkmi.


▷Młynarski-Masecki Jazz Band, Wacław Zimpel solo, Wacław Zimpel & Tomáš Prištiak (Tante Elze)◁


 

Mladý súbor Młynarski-Masecki Jazz Band hrá originálne, posunuté interpretácie poľských swingových šlágrov z 30. rokov. Minimalistické kompozície inšpirované hudbou Ďalekého Východu a Indie predstaví Wacław Zimpel, ktorý v tento večer zahviezdi hneď dvakrát. Na pódium sa postaví aj s domácim elektronikom Tomášom Prištiakom, ktorý je známy tiež z projektu Tante Elze.


Młynarski-Masecki Jazz Band vychádza z tradície medzivojnových jazzových ansámblov, no zároveň má od konvencie tvorivý odstup. Pôvodným skladbám dodávajú spontánne free improvizácie súčasný ráz korému nechýba hráčska virtuozita ani hudobný humor.


Wacław Zimpel – klarinetista, skladateľ a improvizátor uvedie svoj sólový projekt. Je jedným z najplodnejších poľských jazzmanov, oceňovaný na domácej i zahraničnej scéne. Na dvoch albumoch spolupracoval s hudobníkmi z južnej Indie, neskôr tiež s producentom Forest Swords a Belindou Zhawi zo Zimbabwe, s ktorými účinkoval aj v programe Late Junction na BBC Radio 3.


 


▷Projekt je realizovaný v spolupráci s Poľským Inštitútom v Prahe, Poľským Inštitútom v Bratislave a Poľským Inštitútom v Budapešti◁


 

Młynarski-Masecki Jazz Band 

Wacław Zimpel 

Tomáš Prištiak 

 

Naše tipy


NEW YORK CITY NIGHT SHOW

Red Cat Cabarel Club

Anča Pagáčová and other dirty stories

Tomoko Sauvague sa už desať rokov venuje amplifikovaniu vody rôznych skupenstiev. Pomocou hydrofonických…

Autentická výpoveď o časoch nie až tak vzdialených, pre niektorých ale až až.

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach