Podujatie


Radošinské naivné divadlo (SK): Lás-ka-nie 2
4

Radošinské naivné divadlo (SK): Lás-ka-nie 2

Tragifraška Stanislava Štepku nielen o živote Kataríny Kolníkovej.

TOP - produkcia - pre dospelých

Vstupné: 18€  Viac

„Aj by som povedala volačo normálne, ale na normálne nygdo neny zvedavý. A smíšne neny ništ. Šade len holé hríšnyce a politickí pandrláci.“ K. Kolníková

Štepkovsky pôvabná tragikomédia o láske, láskaní i odmietaní s duchom pani Katky Kolníkovej v hlavnej úlohe. Nezameniteľná herečka Katarína Kolníková sa v úlohe starej mamy, Alžbety Láskavej, prichádza zo záhrobia pozrieť na svoju rodinu. Či sa už konečne po rokoch zmenila aspoň trochu k lepšiemu. Celé čudesné rodinné dianie stará mater sleduje a vtipne zo záhrobia komentuje. Desať rokov od smrti pani Kolníkovej sa RND k téme rodinnej človečiny opäť vrátilo. Akurát kým v prvej verzii Štepkovej komédie Lás-ka-nia pani Kolníková predstierala ducha, teraz sa tým duchom naozaj stane. Pribudlo rodine Láskovcov za dvadsaťštyri rokov od uvedenia prvej správy Lás-ka-nia viac múdrosti a najmä lásky v ich kuchynských životoch? Alebo je to stále iba tá istá stará zlostná a vulgárna domácnosť v novšom ošatení a vydaní, ktorá nosí lásku iba v priezvisku? Vynovená a upravená tragifraška Lás-ka-nie 2 vám odhalí odpoveď. Pokrivené medziľudské vzťahy v krivom zrkadle tamtoho pokriveného obdobia, absurdný humor, piesne a pôsobivá hudba Juraja Haška, to je pôvabná hra Stanislava Štepku opäť s neopakovateľnou tetou Kolníkovou. Vďaka zachovanému videozáznamu pôvodnej hry zazriete jej ducha a vychutnáte si jej láskavý, ale trefný humor. A verte, video na zážitku vôbec neuberá! Živí na scéne sú vlastne mŕtvi a babička z iného sveta je jediná duchom naozaj živá! A navyše, teta Kolníková stále žije nielen na javisku, ale aj medzi nami.

Tragifraška Lás-ka-nie z roku 1992 sa zaraďuje medzi najoriginálnejšie a najúspešnejšie tituly dramatika Stanislava Štepku a Radošinského naivného divadla (hra dosiahla 222 repríz). V novej podobe Lás-ka-nia 2 sa objavia aj staré známe i nové herecké tváre RND opäť v réžii Juraja Nvotu. Hra vznikla v máji 2016 ako pocta k desiatemu výročiu odchodu Kataríny Kolníkovej a jej 95. výročiu narodenia. Táto inscenácia sa stala udalosťou.

Viac: www.rnd.sk

Dĺžka trvania: 160 min.
Veková kategória: 12+

Naše tipy


Andrej Šeban Trio Tour 2017

Praha, Modra, Senec, Žilina, Košice, Nitra, Banská Bystrica

Andrej Šeban Trio - Život je krásny II. TOUR 2017.
Po minuloročnom…

Cestovateľské kino: Island

Bratislava + Trnava

Zem ohňa a ľadu, kde cítiť silu prírody, elfov a škriatkov. Vydajte sa…

Vianočný koncert skupiny Ghymes, 16. decembra v Jókaiho divadle v Komárne.

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach