Podujatie


SmartTalk: Ako žiť bez odpadu

SmartTalk: Ako žiť bez odpadu

Zamietni, zredukuj, znovu použi, zrecykluj, zvyšok skompostuj. Filozofia zero waste, alebo ako žiť bez odpadu naberá na sile, no stále sa je čo učiť. Príďte si vypočuť inšpiratívnu prednášku o tom, ako v bežnom živote predchádzať odpadu a ako chrániť seba i životné okolie čo najefektívnejšie.  Viac

Zamietni, zredukuj, znovu použi, zrecykluj, zvyšok skompostuj. Filozofia zero waste, alebo ako žiť bez odpadu naberá na sile, no stále sa je čo učiť. Príďte si vypočuť inšpiratívnu prednášku o tom, ako v bežnom živote predchádzať odpadu a ako chrániť seba i životné okolie čo najefektívnejšie. Hovoriť budeme aj o cirkulárnej ekonomike a prečo je súčasný ekonomický model neudržateľný. O svoje vedomosti aj užitočné tipy sa s nami podelia Ivana Maleš a Petra Cséfalvayová. Príďte sa inšpirovať.

Ivana Maleš a Petra Cséfalvayová budú pútavo rozprávať o tom:
- ako triediť, recyklovať, kompostovať
- prečo je skládkovanie tá najhoršia alternatíva pre naše zdravie a prostredie
- ako predchádzať odpadu v každodennom živote
- ako prispieť k pozitívnej zmene vo svojom živote i v živote Zeme
- ako funguje cirkulárna ekonomika
- prečo je súčasný ekonomický model neudržateľný a ako to vie cirkulárna ekonomika zmeniť
- či je cirkulárna ekonomika len utópiou alebo či už existujú reálne riešenia

Po prednáške je pripravená diskusia.

Ivana Maleš
prišla pred dvadsiatimi rokmi z rodného Srbska na Slovensko študovať enviromentalistiku na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Už 13 rokov sa venuje téme odpadového hospodárstva v súkromnej, ale najmä v komunálnej sfére. Je tiež spoluzakladateľkou Inštitútu cirkulárnej ekonomiky. V súkromí sa snaží o zero waste spôsob života a o svoje skúsenosti a vedomosti sa delí s verejnosťou na blogu Nezmar.

Petra Cséfalvayová
je spoluzakladateľka neziskovej organizácie Incien, ktorej úlohou je implementovať koncept cirkulárnej ekonomiky v podmienkach Slovenskej republiky. Petra sa špecializuje na ekodizajn, materiály a technológie. Vyštudovala environmentálne inžinierstvo, ochranu vôd, pôdy a ovzdušia. Viac ako desať rokov sa profesionálne venuje téme životného prostredia, vplyvom a dopadom na životné prostredie. Základnou myšlienkou, ktorou sa riadi je: "Pochopenie súvislostí a kritické myslenie tvoria zmenu. To čo vyzerá zeleno na konci, na začiatku vôbec zelené nemuselo byť."

Podujatie na Facebooku

Naše tipy


O láske

Prešov / Košice

Ľahko brutálna komédia o vzťahu, ktorý otvára pandorinu skrinku s nápisom dlhoročné manželstvo.…

Gašparko s Kubom v Krištáľovom kaštieli

Bratislavské bábkové divadlo, Dom detí, Bratislava

Inscenácia z programu „Škôlkohry“ pre deti od 2 rokov.

Úľavný pocit slobody strieda strata istôt a tepla domova. “Som slobodný!” - to…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach