Podujatie


SmartTalk: Večer úspešných žien

SmartTalk: Večer úspešných žien

Podarilo sa im preraziť a vybudovať si renomé vo svojej oblasti i v slovenskej spoločnosti. Príďte sa inšpirovať príbehmi šikovných žien, ktoré dosiahli výnimočný úspech vlastnými silami. O svojich životných skúsenostiach od úplných začiatkov až po súčasné zdary budú hovoriť Elena Kohútiková, Baša Števulová a Barbara Ukropcová.  Viac

Podarilo sa im preraziť a vybudovať si renomé vo svojej oblasti i v slovenskej spoločnosti. Príďte sa inšpirovať príbehmi šikovných žien, ktoré dosiahli výnimočný úspech vlastnými silami. O svojich životných skúsenostiach od úplných začiatkov až po súčasné zdary budú hovoriť Elena Kohútiková, Baša Števulová a Barbara Ukropcová.

Elena Kohútiková
Najznámejšia žena v našom bankovníctve, ktorej meno sa spája s prijatím eura na Slovensku. Od roku 1990 pracovala v Štátnej banke Československej, neskôr v Národnej banke Slovenska, kde zastávala aj post viceguvernérky. Centrálnu banku zastupovala tiež v Európskej komisii vo Výbore pre ekonomickú a finančnú politiku a v Európskej centrálnej banke. Od roku 2006 pôsobila vo VÚB banke. Najskôr ako členka predstavenstva a vrchná riaditeľka Úseku finančných a kapitálových trhov a od marca 2009 ako zástupkyňa generálneho riaditeľa. Zo svojej funkcie odišla v októbri minulého roka, po štyridsiatich rokoch práce. Naďalej však zostáva aktívna v správnych a vedeckých radách univerzít, v Nadácii VÚB banky a skúsenosti odovzdáva prostredníctvom prednášok ďalej. Intenzívne sa venuje i postaveniu žien v biznise. V roku 2015 sa stala víťazkou významnej ankety Slovenka roka, kde získala titul Absolútna Slovenka roka.

Baša Števulová
Naša najznámejšia snowboardistka, ktorá sa ako prvá presadila v tvrdej zahraničnej konkurencii. Prvý snowboard dostala od mamy v trinástich, o dva roky neskôr začala s freestylom. Trénovať začínala na vlastnú päsť, no vďaka výnimočnému talentu sa jej čoskoro podarilo na seba upriamiť pozornosť sveta. Medzi jej najväčšie úspechy patria ceny Best Rail Rocker Award 2006 z najväčších ženských pretekov (skončila na 10. mieste) i fakt, že sa dostala do európskeho Roxy tímu. Zahrala si aj v romantickej komédii Popoluška na snowboarde, kde v snowboardových scénach zaskakovala za hlavnú hrdinku (Felicity Jones). Dnes je hrdou maminou a inšpiráciou pre mnohé dievčatá.

Barbara Ukropcová
Uznávaná lekárka a vedkyňa Ústavu experimentálnej endokrinológie Biomedicínskeho centra SAV, ktorá sa venuje výskumu systémových a molekulárnych mechanizmov účinkov fyzickej (ne)aktivity na zdravie, ako aj uplatneniu cvičenia v prevencii a liečbe chronických metabolických, kardiovaskulárnych, onkologických a neurodegeneratívnych ochorení. Prednáša študentom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Pôsobila aj v USA, po návrate na Slovensko získala za svoje vedecké úspechy a odborné práce publikované v popredných vedeckých časopisoch prestížne ocenenie Junior Chamber International Študentská osobnosť roka a cenu Bratislavská čučoriedka, venovanú pamiatke Júliusa Satinského.

Po prednáškach nás čaká networking na bare :)

Naše tipy


Balkan Bashavel w/ Shantel

KC Dunaj, Bratislava

Príďte vyskákat kalórie z vianočného hodovania v rytme balkan beats, gypsy music, cumbie,…

V rámci februárovej Rádio_FM Night v KC Dunaj vystúpi kapela NOISECUT! Počas večera…

Brilantní herci Karel Roden a Jana Krausová ako svojrázny manželský pár v zúfalo…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach