Podujatie


SmartTalk: Večer úspešných žien

SmartTalk: Večer úspešných žien

Podarilo sa im preraziť a vybudovať si renomé vo svojej oblasti i v slovenskej spoločnosti. Príďte sa inšpirovať príbehmi šikovných žien, ktoré dosiahli výnimočný úspech vlastnými silami. O svojich životných skúsenostiach od úplných začiatkov až po súčasné zdary budú hovoriť Elena Kohútiková, Baša Števulová a Barbara Ukropcová.  Viac

DátumyPodarilo sa im preraziť a vybudovať si renomé vo svojej oblasti i v slovenskej spoločnosti. Príďte sa inšpirovať príbehmi šikovných žien, ktoré dosiahli výnimočný úspech vlastnými silami. O svojich životných skúsenostiach od úplných začiatkov až po súčasné zdary budú hovoriť Elena Kohútiková, Baša Števulová a Barbara Ukropcová.

Elena Kohútiková
Najznámejšia žena v našom bankovníctve, ktorej meno sa spája s prijatím eura na Slovensku. Od roku 1990 pracovala v Štátnej banke Československej, neskôr v Národnej banke Slovenska, kde zastávala aj post viceguvernérky. Centrálnu banku zastupovala tiež v Európskej komisii vo Výbore pre ekonomickú a finančnú politiku a v Európskej centrálnej banke. Od roku 2006 pôsobila vo VÚB banke. Najskôr ako členka predstavenstva a vrchná riaditeľka Úseku finančných a kapitálových trhov a od marca 2009 ako zástupkyňa generálneho riaditeľa. Zo svojej funkcie odišla v októbri minulého roka, po štyridsiatich rokoch práce. Naďalej však zostáva aktívna v správnych a vedeckých radách univerzít, v Nadácii VÚB banky a skúsenosti odovzdáva prostredníctvom prednášok ďalej. Intenzívne sa venuje i postaveniu žien v biznise. V roku 2015 sa stala víťazkou významnej ankety Slovenka roka, kde získala titul Absolútna Slovenka roka.

Baša Števulová
Naša najznámejšia snowboardistka, ktorá sa ako prvá presadila v tvrdej zahraničnej konkurencii. Prvý snowboard dostala od mamy v trinástich, o dva roky neskôr začala s freestylom. Trénovať začínala na vlastnú päsť, no vďaka výnimočnému talentu sa jej čoskoro podarilo na seba upriamiť pozornosť sveta. Medzi jej najväčšie úspechy patria ceny Best Rail Rocker Award 2006 z najväčších ženských pretekov (skončila na 10. mieste) i fakt, že sa dostala do európskeho Roxy tímu. Zahrala si aj v romantickej komédii Popoluška na snowboarde, kde v snowboardových scénach zaskakovala za hlavnú hrdinku (Felicity Jones). Dnes je hrdou maminou a inšpiráciou pre mnohé dievčatá.

Barbara Ukropcová
Uznávaná lekárka a vedkyňa Ústavu experimentálnej endokrinológie Biomedicínskeho centra SAV, ktorá sa venuje výskumu systémových a molekulárnych mechanizmov účinkov fyzickej (ne)aktivity na zdravie, ako aj uplatneniu cvičenia v prevencii a liečbe chronických metabolických, kardiovaskulárnych, onkologických a neurodegeneratívnych ochorení. Prednáša študentom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Pôsobila aj v USA, po návrate na Slovensko získala za svoje vedecké úspechy a odborné práce publikované v popredných vedeckých časopisoch prestížne ocenenie Junior Chamber International Študentská osobnosť roka a cenu Bratislavská čučoriedka, venovanú pamiatke Júliusa Satinského.

Po prednáškach nás čaká networking na bare :)

Naše tipy


Ghostpoet

Ateliér Babylon

Koncert Ghostpoeta v Ateliéri Babylon už 24. februára.

Backstage

Red Cat Cabaret Club, Bratislava

Kabaretné predstavenie podľa predlohy Arnošta Goldflama

Lochnesská príšera, James Bond, Statočné srdce, škola Harryho Pottera... Škótsko však znamená omnoho…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach