Podujatie


Také zo života: Lujza, Oskar Rózsa, Kaščák, Ľuboš Rácz

Také zo života: Lujza, Oskar Rózsa, Kaščák, Ľuboš Rácz

Strčte svoj zvedavý nos do sveta osobností spoločenského a umeleckého života v spoločnosti zábavnej talkshow. Charizmatický moderátor Mário Šmýkal pootvára šuplíky od kariéry i súkromia herečky Lujzy Garajovej Schramekovej, hudobníka Oskara Rózsu, otca Pohody a hudobníka Michala Kaščáka a barmanského majstra Ľuboša Rácza.  Viac

Strčte svoj zvedavý nos do sveta osobností spoločenského a umeleckého života v spoločnosti zábavnej talkshow. Charizmatický moderátor Mário Šmýkal pootvára šuplíky od kariéry i súkromia herečky Lujzy Garajovej Schramekovej, hudobníka Oskara Rózsu, otca Pohody a hudobníka Michala Kaščáka a barmanského majstra Ľuboša Rácza. Večer bude sprevádzať kapela Kreins. Čaká nás večer plný zaujímavých a zábavných momentov, jednoducho také zo života.

Lujza Garajová Schrameková
je herečka, speváčka aj stand-up komička, ktorá si rozhodne nedáva servítku pred ústa. Bola členkou známeho Radošinského naivného divadla, hrala aj v Štúdiu L+S s Milanom Lasicom v predstavení Listy Emilovi. Do povedomia sa dostala v stand-upoch Silné reči či Pančlajn, dnes je zase hviezdou televíznych obrazoviek v tuzemských seriáloch Naši, 1890 či Panelák. Má dve deti a manžela, z ktorých si rada uťahuje. Rovnako hravo to zvláda aj so sebou. Ale ani tisíc slov nestačí na popísanie jej pestrej osobnosti a úprimného humoru. To musíte zažiť naživo!

Oskar Rózsa
je basgitarista, dirigent, skladateľ a producent, ktorého talent vyniká už veľa rokov. Ako 19-ročného ho vzal do kapely legendárny Dežo Ursiny, o rok neskôr hral s Richardom Müllerom. V jeho početných spoluprácach svietia tiež mená ako Jaro Filip, Marián Varga či Jana Kirschner. Pôsobil v triu Šeban - Rózsa - Buntaj (ASH Band), zakladal skupiny Free Faces a Barflies. V roku 1999 nahral album Hrana - poctu Marekovi Brezovskému a dodnes sa tomu projektu aktívne venuje. Tu sa jeho košatý životopis však ani zďaleka nekončí.

Michal Kaščák
je hlavou najznámejšieho hudobného festivalu Pohoda, ktorý si svojou kvalitnou dramaturgiou, vlastným názorom a neutíchajúcou chuťou neustále posúvať hranice možného vybudoval renomé aj v zahraničí. Michal sa hudbe venuje už od detstva, veď už ako mladé 13-ročné ucho začínal v skupine Bez ladu a skladu, dnes pôsobí aj v zoskupení Vydrapená Bužírka Punk Systém. Za svoju činnosť ho na tohtoročných cenách Radio_Head Awards udelili Ocenenie za prínos do hudby a vlani mu prezident Andrej Kiska udelil vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. stupňa za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, ochranu ľudských práv a slobôd a o rozvoj kultúry.

Ľuboš Rácz
je barmanský šaman, ktorý vám uhranie kompozíciou svojich drinkov. Majiteľ vychvaľovaného nitrianskeho baru Záhir získal v roku 2014 Slovak Bar Awards za najlepší bar na Slovensku. Ešte predtým riadil vlastnú reštauráciu s barom Paladium v Nitre a bol generálnym manažérom Paparazzi Restaurant & Bar v Bratislave. Pýšiť sa môže aj titulom Barman roka.

Mário Šmýkal
je mladý novinár, ktorý v súčasnosti pôsobí ako reportér pre denník SME. Venuje sa publicistike a rozhovorom. Pretým viedol projekt áno! online magazín, písal aj pre MY Hornonitrianske noviny, Čas.sk či Denníka N, bol editorom magazínu Pyré. Organizuje vlastnú talkshow Také zo života.

Podujatie na Facebooku

Naše tipy


Cestovateľský festival Kaleidoskop

Stará Tržnica, Bratislava

Nahliadnite do sveta plného farieb, chutí a zážitkov! Nezvyčajné cestovateľské zážitky a príbehy…

Cestovateľské kino: Kuba

KC Dunaj, Bratislava

Živé múzeum vlastnej histórie! Zoznámte sa s miestom nedotknutým západným svetom a s…

Najprv Jozef Karika napísal knihu Trhlina. Potom ňou „zazrneli“ diskusie o cene Anasoft…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach