Podujatie


Trygve Wakenshaw (NZ/GB): Nautilus
8

Trygve Wakenshaw (NZ/GB): Nautilus

Pohybová show svetovo oceňovaného idiota v štýle Jimma Carryho.

TOP - produkcia pre dospelých

Vstupné: 14€  Viac

Svetové umenie na Kremnických gagoch!

Explózia fyzických gagov svetovo oceňovaného idiota. Zažite slobodu bytia!

Sme na prehliadke talentov. Sympatický, dokonale oblečený muž so širokým úsmevom uvádza talentovú show, samozrejme, bez slow. Sledujeme súťažiacich. Neúspešný otvárač dverí napodobňuje zvieratá. Od nechápavého kurčaťa, cez princeznú na koni, húsenicu na ceste až po lovca dinosaurov. Vrcholom je mačka, čo dokonale spieva Arethu Franklin. V závere si však uchádzač tlieska a ďakuje len sám. Vo svetelnom kruhu, ktorý znamená päť minút slávy, sa zjavujú ďalšie nádeje šoubiznisu – spevák s jazzovou skupinou, kovboj-mačo i hanblivý a frustrovaný tínedžer Ježiš. Fascinujúce napodobňovanie postáv a tvorov Trygve Wakenshawa je neoddeliteľnou súčasťou jeho show.

Nautilus je strhujúca paródia na šoubiznis a syrové úsmevy. Hra o sláve, výslní a ich pominuteľnosti. Fantastický mix fyzickej komédie, drzosti a explózie nápadov do popuku. Neočakávané mikropríbehy v prázdnom priestore stimulujú fantáziu divákovej mysle, ale aj spoločensko-politické či filozofické úvahy. Všetko však v podaní roztomilého idiota a jeho magických pohybových trikov dotiahnutých do absurdna. Vrcholom je duel dvoch kovbojov a ich súbežne letiacich nábojov, ktoré klaun zahrá celkom sám. Sme vo svete bez hraníc fyziky.

Nautilus je pôvodne morský mäkkýš žijúci v ulite. V prípade Trygve Wakenshawa zažiteje stav, keď človek odvážne vyjde zo svojej ulity a predvedie, čo má v sebe! Po tomto zážitku budú tlieskať aj vaše nohy. Aj vy sa budete chcieť oslobodiť od zábran a žiť slobodne mimo ulít!

Hra voľne nadväzuje na skvelú komédiu Kraken. Nenechajte si ujsť tohto medzinárodne uznávaného pohybového majstra. Vaše oči ostanú na ňom prilepené od začiatku do konca. Jeho show vypredala nielen Fringe Festival v Edinburghu, ale aj International Mime Festival v Londýne.

Slovenská premiéra opäť len na Kremnických Gagoch!

Viac: www.trygvewakenshaw.net

Nominácia na Zlatého gunára

Dĺžka trvania: 75 min.
Veková kategória: 12+

Naše tipy


Deduško

Bratislavské bábkové divadlo, Škultétyho 5, Bratislava

Inscenácia inšpirovaná knihou Lietajúci deduško od Štěpána Zavřela. Pre všetkých od 6 rokov.

Príšerka Charlie

Bratislavské bábkové divadlo, Dom detí, Škultétyho 5

Bláznivá strašidelná komédia v atmosfére „búrky na cintoríne a zavýjajuceho kojota“ o hľadaní…

Vtipná i dojemná, zábavná i poučná kabaretná show naprieč históriou...

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach