Podujatie


Voľné združenie jamu

Voľné združenie jamu

Folk fusion world music  Viac

Folková kapela Voľné združenie jamu vznikla začiatkom roka 2015. Členovia ale spolu neformálne hrajú a poznajú sa už oveľa dlhšie. Ako už názov napovedá, jej členovia sa stretli a padli si do ucha pri stredajších jam sessionoch, ktoré už roky prebiehajú v podnikoch Starého mesta Bratislavy. Kapele sa hneď krátko po založení podarilo vo folkovej súťaži Turzovský vrabčiak získať 3.miesto a zúčastniť sa finále medzinárodných súťaží Porta a Moravský vrabec, úspešne účinkuje na festivaloch i v bratislavských kluboch. Piesne prináša do kapely väčšinou Hanka, výsledný zvuk ale vzniká na spoločných skúškach. Na aranžmánoch skladieb a v tvorivom prístupe k vlastným partom i štruktúre skladieb sa vybláznila celá kapela. Vplyv častého spoločného „jamovania“ sa prejavuje na veľkej zohratosti kapely a slobode prejavu na pódiu. Napriek istej miere improvizácie sú aranžmány skladieb premyslené, precítené a zmysluplne vystavané.

Na koncerte zaznie pôvodná tvorba zoskupenia. Ako hosť vystúpi Ivo Had Weiss, s ktorým Hanku spája dlhoročné priateľstvo a struhnú si pár Ivových piesní v úprave ako duety. So silnými a autentickými básňami vystúpi Jana Sarah Kašáková. V prvej časti koncertu zaznejú viac citové a rozjímavé diela, v prestávke nás čaká občerstvenie v podobe malého rautu a po prestávke zaznejú dynamickejšie skladby Voľného združenia jamu.  Voľné združenie jamu a ich hostia sa tešia  na Vás všetkých, že si spoločne zaspievame, zahráme,  pobudneme spolu. Veria, že má zmysel vytvárať hudobný „kotol“ pre spoločnú radosť a tvorivé sebavyjadrenie u všetkých, ktorí majú chuť sa pridať.  V takomto kotli navaríme ten najsladší jam. Kapele sa hneď krátko po založení   podarilo vo folkovej súťaži Turzovský vrabčiak získať 3.miesto a zúčastniť sa finále medzinárodných súťaží  Porta a Moravský vrabec, úspešne účinkuje na festivaloch i v bratislavských kluboch. Piesne prináša do kapely väčšinou Hanka, výsledný zvuk ale vzniká na spoločných skúškach. Na aranžmánoch  skladieb a v tvorivom prístupe k vlastným partom i  štruktúre skladieb sa vybláznila celá kapela. Vplyv častého spoločného „jamovania“ sa prejavuje na veľkej zohratosti kapely a slobode prejavu na pódiu. Napriek  istej miere improvizácie sú aranžmány skladieb premyslené, precítené  a zmysluplne vystavané.

Voľné združenie jamu

 

Hrajú: Hana Bednaříková (spev, klavír, gitara), Pali Matej (husle), Peter Klema (mandolína, basgitara), Jakub Vaňo (basgitara, gitara, perkusie)

Hostia: Jana Sarah Kašáková, Ivan Had Weiss

 

Naše tipy


LÁÁÁSKA

Banská Bystrica / Žilina

...je skutočne to, kvôli čomu sa oplatí ostať nažive...
Bláznivá komédia Muraya…

Desiate pokračovanie zábavnej talkshow Také zo života. Špeciálnym hosťom bude Lukáš Latinák.

Moderný kabaret plný gagov, akrobacie, ilúzie a mágie. Odporúčaná veková kategória: 5+ Vstupné:…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach