Podujatie


Voľné združenie jamu

Voľné združenie jamu

Folk fusion world music  Viac

Folková kapela Voľné združenie jamu vznikla začiatkom roka 2015. Členovia ale spolu neformálne hrajú a poznajú sa už oveľa dlhšie. Ako už názov napovedá, jej členovia sa stretli a padli si do ucha pri stredajších jam sessionoch, ktoré už roky prebiehajú v podnikoch Starého mesta Bratislavy. Kapele sa hneď krátko po založení podarilo vo folkovej súťaži Turzovský vrabčiak získať 3.miesto a zúčastniť sa finále medzinárodných súťaží Porta a Moravský vrabec, úspešne účinkuje na festivaloch i v bratislavských kluboch. Piesne prináša do kapely väčšinou Hanka, výsledný zvuk ale vzniká na spoločných skúškach. Na aranžmánoch skladieb a v tvorivom prístupe k vlastným partom i štruktúre skladieb sa vybláznila celá kapela. Vplyv častého spoločného „jamovania“ sa prejavuje na veľkej zohratosti kapely a slobode prejavu na pódiu. Napriek istej miere improvizácie sú aranžmány skladieb premyslené, precítené a zmysluplne vystavané.

Na koncerte zaznie pôvodná tvorba zoskupenia. Ako hosť vystúpi Ivo Had Weiss, s ktorým Hanku spája dlhoročné priateľstvo a struhnú si pár Ivových piesní v úprave ako duety. So silnými a autentickými básňami vystúpi Jana Sarah Kašáková. V prvej časti koncertu zaznejú viac citové a rozjímavé diela, v prestávke nás čaká občerstvenie v podobe malého rautu a po prestávke zaznejú dynamickejšie skladby Voľného združenia jamu.  Voľné združenie jamu a ich hostia sa tešia  na Vás všetkých, že si spoločne zaspievame, zahráme,  pobudneme spolu. Veria, že má zmysel vytvárať hudobný „kotol“ pre spoločnú radosť a tvorivé sebavyjadrenie u všetkých, ktorí majú chuť sa pridať.  V takomto kotli navaríme ten najsladší jam. Kapele sa hneď krátko po založení   podarilo vo folkovej súťaži Turzovský vrabčiak získať 3.miesto a zúčastniť sa finále medzinárodných súťaží  Porta a Moravský vrabec, úspešne účinkuje na festivaloch i v bratislavských kluboch. Piesne prináša do kapely väčšinou Hanka, výsledný zvuk ale vzniká na spoločných skúškach. Na aranžmánoch  skladieb a v tvorivom prístupe k vlastným partom i  štruktúre skladieb sa vybláznila celá kapela. Vplyv častého spoločného „jamovania“ sa prejavuje na veľkej zohratosti kapely a slobode prejavu na pódiu. Napriek  istej miere improvizácie sú aranžmány skladieb premyslené, precítené  a zmysluplne vystavané.

Voľné združenie jamu

 

Hrajú: Hana Bednaříková (spev, klavír, gitara), Pali Matej (husle), Peter Klema (mandolína, basgitara), Jakub Vaňo (basgitara, gitara, perkusie)

Hostia: Jana Sarah Kašáková, Ivan Had Weiss

 

Naše tipy


SASQUATCH (USA)
+support
Psychedelic / Stoner / Doom / Sludge concerts…

Reggae Callin' @KC Dunaj

KC Dunaj, Bratislava

Pripravte sa, bude horúco – čaká nás celonočná jazda žánrami reggae, dancehall, hip-hop…

Príbeh o tom, ako sa opice načisto „poludštili“ a ľudia načisto zbláznili... do…

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach