Podujatie


Yuri Korec & Co: Habibi 2196-18 PREMIÉRA

Yuri Korec & Co: Habibi 2196-18 PREMIÉRA

tanečná performancia

Je úplne jedno, kde sa zajatec svojho strachu nachádza. Jeho cela nemá východ a jeho situácia východisko. Strachom z toho, kým sme, si svoju celu nosíme neustále so sebou a jediný svet, ktorý nám tak zostáva je svet našich predstáv o tom, aké by to bolo keby...

V arabskom svete má slovo Habibi, používané hlavne na označenie jedincov mužského rodu, význam miláčik alebo môj milovaný. Tanečné dielo Habibi problem rakúskej choreografky Helene Weinzierl bolo inšpirované skutočným príbehom dvoch iránskych gay tínedžerov a ich problémov s láskou založených na jej neakceptovateľnej inakosti. Zatiaľ čo jeden z nich bol za to, kým je odsúdený a popravený vo svojej vlastnej krajine, druhý musel v európskom exile čeliť hrozbe deportácie.
Slovenský choreograf Yuri Korec, ktorý bol spoluautorom a performerom pôvodnej verzie tohto diela, prezentuje nanovo vytvorenú tanečnú performanciu Habibi 2196-18 v kontexte otázky inakosti v našom regióne.
 
Po predstavení bude nasledovať moderovaná diskusia.
Uvedené v rámci projektu Mesiac ľudských práv.

 

 
Námet: Helene Weinzierl, Erich Rudolf a Yuri Korec
Choreografia: Yuri Korec
Dramaturgia: Jakub Turčan
Performancia: Lukáš Zahy
Svetelný dizajn: Jojo blue
Hudba: Oliver Stotz
Video: Markus Huber
Video animácia: Petra Hinterberger
Foto: Peter Huber
Produkcia: Skrzprst
Koprodukcia: CieLaroque/www.cielaroque.com

Projekt bol z verejných zdrojov podporený grantovým programom Ars Bratislaviensis.
Aktivita kultúrneho centra TICHO a spol. z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj, Bratislava Staré Mesto.

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach