Podujatie


ZVA 12-28 BAND (SK) - Šibenica Frajerka
3

ZVA 12-28 BAND (SK) - Šibenica Frajerka

Recesistický koncert blues-rocku s folklórnym nádychom.

Produkcia pre dospelých

Vstupné: 7€  Viac

Typy a ceny vstupeniek


7.00 €
voľné sedenie / státie

DátumyRecesistický koncert originálneho blues-rocku s folklórnym nádychom

Posledný autorský album tejto zvolenskej kapely Šibenica Frajerka tvorí živelná, vtipom predýchaná bluesová reflexia bežného života. Skupina sa výrazne vymyká z typického blues-rockového klišé, v jej piesňach nájdete aj prvky slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka dramaturguje sám život a sú umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom a, samozrejme, zmyslom pre humor. Svojrázna kapela má na svojom konte doteraz tieto autorské CD: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Hybajte sa zabaviť!

Tohto roku uplynie 27 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely. Jej zostavu tvorí tím okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka. Už viac ako štvrťstoročie sa mu o basový kontrapunkt stará brat Laco Červenák, dvanásť rokov mu rytmicky kryje chrbát hráč na bicie nástroje Peter Krško a už sedem rokov do muzikantského kotla intenzívne prikladá aj huslista Stanislav Fakan. Skupina získala ocenenie pre Nora Červenáka „Bluesman roka“ v roku 2002, v rokoch 2007 a 2011 ho získala i celá kapela. Je víťazom verejného hlasovania na portáli Bluesmusic.sk v kategóriách Najobľúbenejšie CD v roku 2015 (Šibenica frajerka) a Najobľúbenejšia skupina v roku 2015.

Viac na: www.zva12-28.band.sk

Nominácia na Zlatého gunára

Dĺžka trvania: 75 min.
Veková kategória: 15+

Naše tipy


Sláva Daubnerová: UNTITLED

A4 - priestor súčasnej kultúry

Sólová pohybovo-vizuálna performancia inšpirovaná dielom fotografky Francescy Woodman a pocitom pominuteľnosti, ktorý fenomén…

Recesistický koncert blues-rocku s folklórnym nádychom. Produkcia pre dospelých Vstupné: 7€

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach