Bratislavské bábkové divadlo

Bratislavské bábkové divadlo

Od 10. januára 2015 až do ukončenia rekonštrukcie bude Bratislavské bábkové divadlo uvádzať svoj repertoár v Divadle Malá scéna STU na Dostojevského rade 7.

Napriek rekonštrukcii bude naďalej fungovať budova BBD ako pokladňa i ako miesto pre sobotné inscenované čítania a tvorivé workshopy. Divadlo bude aj naďalej ponúkať víkendové predstavenia, v rovnakých časoch, organizované predstavenia pre školy a škôlky, či výjazdy škôlkohier do škôlok a firiem.

Miesto konania predstavení (okrem inscenovaných čítaní): Divadlo Malá scéna STU, Dostojevského rad 7, 811 07 Bratislava

Pokladňa a sídlo BBD (miesto konania inscenovaných čítaní): Dunajská 36, 811 08 Bratislava

..................................

O Bratislavskom bábkovom divadle:

Snahou je vniesť do života detí, ale i dospelých kvalitné umelecké zážitky, ktoré prinášajú nielen pobavenie, ale i poznanie, skúsenosť a zamyslenie sa nad základnými hodnotami ľudského bytia.    

Divadlo vzniklo v r. 1957 ako jedno z prvých profesionálnych divadiel pre deti na Slovensku (Štátne bábkové divadlo). V súčasnosti  patrí do zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja preto bolo premenované na  Bratislavské bábkové divadlo.   

Na  konte  má 184  premiér a viac ako 13 000 predstavení doma a vo svete, ako aj množstvo významných ocenení z medzinárodných festivalov. 

K pravidelným divákom BBD patrí aj široká laická a odborná verejnosť. Cieľom divadla  je  ponúknuť   alternatívu   k  dnešnému  modernému  svetu  počítačov,  videohier a   komiksov. Našou snahou je  vniesť do  života  detí,  ale i dospelých  kvalitné umelecké zážitky, ktoré prinášajú  nielen pobavenie, ale i poznanie, skúsenosť a  zamyslenie sa nad základnými hodnotami ľudského bytia. 

Viac Dostojevského rad 7, 811 07 Bratislava

Bratislavské bábkové divadlo

Odoberajte náš newsletter

Budeme Vás informovať o tých najdôležitejších podujatiach